225 ezer dollár vízszimatolásért

Ennyivel támogatja a NASA a „holdi vízszimatoló” tervével náluk pályázott magyar Puli Space ötletének egy éven belüli megvalósítását.
Ennyivel támogatja a NASA a „holdi vízszimatoló” tervével náluk pályázott magyar Puli Space ötletének egy éven belüli megvalósítását.
Kevesen mondhatják el az eddig startra várók közül, hogy minden esemény a tervezett időpontban történt. A SMOG-1 is beállt a sorba, vagyis kétszer került sor a start időpontjának megváltoztatására.
A NASA Perseverance marsjárójával odaszállított Ingenuity helikopterrel ma megkísérelték a felszállást.
A NASA Earth Observatory portál közönségszavazásra bocsátott 32, különösen látványos jelenséget megörökítő felvételt. Bemutatjuk a győztest.
Sikeres volt az indítás, 60 taggal bővül a műholdsereg.
Magyar idő szerint ma délelőtt 9:28-kor indult útjára a Starlink-22 küldetés, ezzel ebben a hónapban már a negyedik 60 darab műholdas “csomag” csatlakozott a SpaceX műholdseregéhez. A floridai Cape Canaveralról startolt a Falcon-9 rakéta a műholdakkal a fedélzetén, később az első fokozat pedig sikeresen visszatért az óceánon várakozó drónhajóra.
Az Európai Űrügynökség (ESA) több mint egy évtizede nem keresett újabb jelölteket az űrhajósosztagába. Most azonban újból felhívást tettek közzé, így bárki jelentkezhet, hogy a jövő európai űrmisszióiban szerepet vállaljon. Sőt, a diverzitás jegyében az ESA immár olyan emberek jelentkezését is várja, akik testi jellegeik miatt eddig esélytelenek lettek volna arra, hogy asztronautának válasszák őket.
Dr. Nagyváradi László: Magyarok a világűrben
A NASA Mars 2020 küldetése keretében nemrég a bolygóra sikeresen leszállt Perseverance nevű rovere és leszállóhelye által „ihletett”, művészi megfogalmazású rövidfilmet készítettek a Polaris Csillagvizsgáló szakkörösei. A képanyagot a középiskolások állították össze: a rajzokat és az animációt Kovács Marcell és Hidasnémeti Julcsi alkotta, az aláfestő zenét Mérész Bogi szerezte.